پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیایمن سازی جاده ها اولویت اصلی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قوچان در سال 1398

تاریخ انتشار: 1398/06/10

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای  شهرستان قوچان خبرداد: ایمن سازی جاده ها در سال 1398 اولویت اصلی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قوچان می باشد

   به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی محسن عطاریانی سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قوچان با اعلام این خبر گوشه ای از اقدامات انجام شده در پنج ماهه اول سال 1398 را تشریح نمود.

    وی گفت: هفته اول شهریور ماه، که با نام و یاد شهیدان والا مقام"رجایی" و " باهنر" مزین و هفته دولت نامگذاری شده فرصتی برای سرمشق قراردادن راه، روش و منش این عزیزان در زمینه خدمت رسانی بی منت و خالصانه به مردم است وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را به تمامی همکاران تبریک عرض نموده و موفقیت همگان را در راستای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و ادامه راه شهیدان، از درگاه خداوند متعال مسئلت نمود.

    عطاریانی در ادامه افزود : این اداره در بخش راهداری توانسته با توجه به محدودیت های اعتباری که داشته نسبت به روکش آسفالت 6 کیلومتر از راههای روستایی محور رهورد ، قره شاهوردی و سد تبارک اقدام نماید . همچنین کارشناسان راهداری این اداره با شناسایی نقاط پر حادثه در حوزه راههای شهرستان نسبت به ایمن سازی نقاط پر حادثه اقدامات آشکارسازی را اجرا کرده اند.

    سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قوچان با تشریح اهمیت ایمن سازی جاده ها تصریح کرد: عامل جاده در کنار دو عامل انسان و وسیله نقلیه در وقوع تصادفات جاده ای نقش موثری دارد بنابراین ایمن سازی مطلوب و مناسب راه ها از طریق اصلاح طرح هندسی راه، ساماندهی بافت سطح جاده (روسازی راه) و نصب انواع علائم و تجهیزات ایمنی راهها در کاهش سوانح و حوادث جاده‌ای حائز اهمیت خواهد بود. که در همین راستا راهداران شهرستان قوچان نسبت به ترانشه برداری و باز کردن میدان دید در چندین نقطه از محور کوهستانی قوچان-درگز اقدام کرده اند و همچنین لکه گیری هندسی محور قوچان-چناران از دیگر اقدامات راهداران این شهرستان بوده است. همچنین با توجه به بررسی آمار سوانح جاده ای در حوزه شهرستان قوچان و در جهت افزایش ضریب ایمنی و کاهش تصادفات، نسبت به اجرای شیار لرزاننده طولی و عرضی در بزرگراه قوچان- فاروج اقدام شده است که امیدواریم این کار در کنار اجرای خط کشی، نصب تابلو، علائم، احداث دو مورد پارکینگ در محور قوچان-درگز، اجرای شیب شیروانی 1به 6 و ... در بزرگراه قوچان-چناران بتواند به کاهش سوانح جاده ای کمک کند. وی در پایان خاطر نشان کرد: ، شانه سازی محور روستایی قره شاهوردی، بازسازی و مرمت آبنما روستای برج و سعادتقلی و آسفالت و ایمن سازی پل روستای نوروزی از دیگر اقدامات انجام شده در سال 1398 توسط راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قوچان بوده است.​مشخصات:
نظرات: *