پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد راه‌های دسترسی به مجتمع‌های بین‌راهی در کشور

تاریخ انتشار: 1398/08/01

مدیرکل دفتر امور سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد راه‌ها ی دسترسی به مجتمع‌های بین راهی و نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی محل استقرار مجتمع‌های مذکور در محورهای مواصلاتی کشور اختصاص یافته که این خود امری بی‌سابقه است.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی، حمیدرضا شهرکی، در نشستی که با سرمایه‌گذاران مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در خراسان‌رضوی داشت، افزود: از این میزان، اعتبار اختصاص یافته خراسان‌رضوی سهم ۱۱درصدی معادل ۶۰میلیارد ریال را دارد.

شهرکی بیان کرد: میزان سهم برای خراسان رضوی از این اعتبارات به واسطه جایگاه آن در صنعت گردشگری به خصوص گردشگری مذهبی، قرار داشتن در مسیر کریدورهای بسیار مهم مواصلاتی، شمار بالای ورود مسافر و جایگاه ویژه به دلیل چهار پایانه مرزی در زمینه ترانزیت، صادرات و واردات است، لذا باید توجه ویژه‌ای به مجتمع‌های خدمات رفاهی و تیرپارک‌ها در این استان صورت گیرد.

وی اظهارداشت: در حال حاضر در کل کشور تعداد ۷۶۸ مجتمع خدمات رفاهی فعال است که درچارچوب طرح تفضیلی نیاز به ایجاد مجتمع‌ها در مناطق کویری و محورهای فرعی و محورهای روستایی مقصد گردشگری و نیز ایجاد تیرپارکها در محورهای ترانزیتی کماکان مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: در استانی مانند خراسان‌رضوی که سهم بالایی از محورهای مواصلاتی کشور را دارد هنوز ظرفیت‌های خالی برای ایجاد و راه‌اندازی مجتمع‌های خدمات رفاهی و تیرپارکها در محورها وجود دارد.

شهرکی با اشاره به این‌که هم اکنون تعداد ۴۷۰ مجتمع خدمات رفاهی در سراسر کشور در حال ساخت است، افزود: با این میزان پروژه در حال ساخت پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری و دو سال آینده شاهد بهره‌برداری بسیار خوبی در این زمینه باشیم.

وی افزود: همچنین تعداد ۸۸۷ واحد مجتمع خدمات رفاهی درمرحله اخذ استعلامات و طی کردن فرایندهای اداری جهت آغاز ساخت هستند.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: نکته مهم در حوزه سرمایه‌گذاری مجتع‌های خدمات رفاهی در این است که این واحدها باید بر اساس برنامه بازدهی مطلوب، نقشه اقتصادی، عدم تمرکز صرف بر بحث کارمزد سوخت، اعمال تنوع در ارائه خدمات بر اساس درخواست و نیاز مشتریان و با توجه به ضرورت پایداری در بازار تولید و عرضه خدمات طراحی ساخت نگهداری و بهره‌برداری و توسعه یابند.

وی با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه نرم‌افزاری در راستای تقویت سامانه‌های اطلاع‌رسانی در این سازمان افزود: لازم است در زمینه اطلاع‌رسانی و تولید محتوا در حوزه‌های مختلف به مردم، سرمایه‌گذاران و غیره بیشتر کار و برنامه‌ریزی شود تا شاهد نتایج مطلوب‌تر و رضایتمندی بیشتر باشیم.​مشخصات:
نظرات: *