پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلینیمی ازبار جاده ای خراسان رضوی کالای فلزی ومعدنی است

تاریخ انتشار: 1398/08/12

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: کالای فلزی با ۱۹ درصد، سیمان با ۱۶ درصد و سنگ و مواد معدنی نیز با ۱۶ درصد در مجموع ۵۱ درصد از مقدار بار جابجا شده در جاده‌های خراسان رضوی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ابراهیم نصری مدیر کل  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: پس از مواد غذایی با سهم ۱۲ درصدی اقلام متفرقه دیگر در جدول سهم بار حمل شده در ناوگان جاده‌ای استان قرار دارند.

وی فعالیت‌های معدنی و صنعتی در استان را در جابجایی میزان بار جاده‌ای تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال ۱۵ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۹۷۰ تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به مقاصد درون و برون استانی حمل شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲.۸ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: مقصد ۴۳ درصد بار جابجا شده در استان را درون استانی عنوان کرد و گفت: در این مدت بیش از یک میلیون بارنامه صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲.۲ درصد کاهش داشته و علت آن افزایش هزینه حمل بوده است که به این خاطر میانگین تناژ بارگیری از ۱۴.۱ تن در هر خودرو سنگین به ۱۴.۸ تن رسیده است.​مشخصات:
نظرات: *