پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیورود زائرین افغانستانی 78 درصد افزایش یافت

تاریخ انتشار: 1398/08/13

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: ورود زائرین  افغانستانی  به جمهوری اسلامی ایران  جهت عزیمت به مشهد مقدس و عتبات عالیات جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی نسبت به سال گذشته 78 درصد افزایش داشته است ..

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ابراهیم نصری مدیرکل روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:  : طرح جایجایی و ساماندهی ورود زائرین اربعین حسینی (ع) تبعه کشور افغانستان  از 12 مهرماه شروع و تا پایان روز هفتم آبان ماه ادامه داشت  که  طی این مدت بیش از  39 هزار زائر افغانستانی از مرز زمینی دوغارون بوسیله 851 دستگاه اتوبوس  به مقصد مشهد ، شلمچه و مهران جابجا شده اند..

وی افزود: امسال با تشکیل ستاد حمل و نقل اربعین حسینی(ع) در شهرستان تایباد و استقرار این مجموعه در پایانه مرزی دوغارون و هم افزایی با سایر دستگاههای مرتبط شامل فرمانداری تایباد ، پایانه مرزی دوغارون، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مشارکت موثر مدیران عامل شرکتهای مسافربری، تدابیر و تمهیدات لازم در تامین ناوگان مورد نیاز جهت انتقال سریع زائرین اتباع افغانستان اتخاذ گردید.

نصری تسریح کرد: با وجود برنامه ریزی انجام شده در حوزه حمل و نقل می توان به عدم دسترسی به اطلاعات و آمار دقیق از میزان ورود زائرین و همچنین زمان دقیق  ورود آنان به عنوان چالش اساسی اشاره نمودکه امید است در سال آینده از طریق دستگاههای متولی این نقیصه بر طرف گردد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: با وجود افزایش چشم گیر زائرین نسبت به سال قبل و محدودیت ناوگان اتوبوسی شهرستان، با استفاده از ظرفیت ناوگان سایر شهرستانهای همجوار خدمات بهتری نسبت به سال قبل در پایانه مرزی دوغارون به زائران افغانستانی اربعین امام حسین(ع) ارائه شد.

پایانه مرزی دوغارون در شهرستان تایباد به عنوان تنها گذرگاه رسمی کشور در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان واقع است که به طور میانگین در طی سال روزانه سه هزار و ۵۰۰ نفر از این معبر رفت و آمد می‌کنند، در ایام اربعین نیز این مسیر محل تردد زائران افغانستانی است.

 ​مشخصات:
نظرات: *