پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی18جاده شریانی خراسان رضوی برف روبی شد

تاریخ انتشار: 1398/10/22

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در جریان بارش برف طی روزهای جمعه و شنبه 20 و 21 دی ماه 18 جاده شریانی و یک راه اصلی در خراسان رضوی برف‌ روبی و شن و نمک پاشی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای ابراهیم نصری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در اثر بارشهای اخیر در روز جمعه 9 محور اصلی استان به طول 2 هزارو 639 کیلومتر و با استفاده از 2 هزار و 94 تن شن و نمک، برف‌روبی شد.

وی گفت: طی دیروز شنبه نیز با شدت یافتن بارشهای زمستانی هفت هزار و 81 کیلومتر راه اصلی با استفاده از پنج هزار و 42 تن شن و نمک برف‌روبی گردید.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: 543 نفر از کارکنان این اداره کل با استفاده از حدود 300 دستگاه ماشین آلات راهداری طی دو روز گذشته به 697 خودرو و هزار و 325 مسافر گرفتار در برف و کولاک در طول جاده‌های استان امداد رسانی کردند.

وی اضافه کرد: شب گذشته چند محور اصلی به دلیل شدت بارش برف و وقوع کولاک مسدود اعلام شد که دقایقی قبل با بازگشایی جاده تربت حیدریه - باغچه همه محورهای مسدود استان بازگشایی شد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش برف و باران که از عصر جمعه در استان آغاز شده بود ، طی دیروز شنبه بویژه به شکل برف شدت یافته و با کاهش نزولات آسمانی از امشب روند بارشها تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

این استان علاوه بر ۵۱ گردنه به طول ۵۴۵ کیلومتر در جاده‌های بین شهری، ۱۷۲ گردنه به طول ۵۷۴ کیلومتر در جاده‌های روستایی و ۱۳۶ محل کولاک و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر دارد.

 مشخصات:
نظرات: *