پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیپایانی بر نابسامانی‌های پایانه مسافربری مشهد

تاریخ انتشار: 1398/11/16

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ابراهیم نصری مدیرکل طی گفتگویی اظهارداشت: در راستای تکریم مسافر و حذف دلالی‌ها فروش بلیت اتوبوس درپایانه مسافربری امام رضا (ع) مشهد متوقف خواهدشد.

نصری افزود: مقرر شده است شرکت‌ها و دفاتر فروش بلیت به خارج از این پایانه منتقل شوند و تهیه بلیت اتوبوس بین شهری مانند پایانه‌های راه آهن و فرودگاه در دفاتر فروش و آژانس‌های مسافرتی سطح شهر انجام شود.

نصری گفت: طرح انتقال فروش بلیت به خارج از پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد که با هدف حذف دلالی، تحقق حقوق شهروندی مسافرین، انتظام بخشی سرویسها، ایجاد رقابت سالم،   اقتصادی نمودن حمل و نقل اتخاذ شده ، برآیند مطالعات دستگاههای اجرایی مرتبط و تصمیمی جمعی بوده است.

ابراهیم نصری همچنین هدف از فروش اینترنتی بلیت اتوبوس و ممنوع شدن فروش بلیت کاغذی را کاهش پدیده واسطه گری در سطح پایانه و کاهش ترافیک شهری با حذف سفرهای درون شهری غیر ضروری دانست.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: البته در آغاز طرح یاد شده برای مدت محدود و یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس بلیت فروشی در باجه های این پایانه انجام خواهد شد تا در عرضه خدمات به مسافران خللی وارد نشود.   

وی تعداد شرکت‌های فعال حمل و نقل مسافر در پایانه امام رضا (ع) مشهد را ۲۲ شرکت عنوان کرد و افزود: روزانه ۷۵۰ دستگاه اتوبوس از پایانه امام رضا (ع) خارج می‌شود که نشان دهنده حجم بسیار جابه‌جایی مسافر از این پایانه است.

یک میلیون سفر جاده‌ای

وی خراسان رضوی را دارای رتبه نخست در جا به جایی مسافر زمینی در کشور عنوان کرد و گفت: همین موضوع و تردد ناوگان اتوبوسی در جاده های استان جایگاه و اهمیت ویژه پایانه مسافربری امام رضا(ع) را نمایانگر می کند.

نصری افزود: از ابتدای سال تا کنون بیش از یک میلیون سفر جاده ای با ناوگان حمل ونقل عمومی شامل اتوبوس، خودروهای سواری کرایه و سرویسهای دربستی در مسیرهای درون  و برون استانی صورت گرفته است و طی آن ۱۷ میلیون و ۲۷۸ هزار مسافر در مسیرهای مذکور جا به جا شده اند.

وی سهم سفرهای برون استانی را ۴.۲ میلیون مسافر عنوان کرد و اظهار داشت: ناوگان اتوبوسهای برون شهری در سفرهای درون و برون استانی به ترتیب ۷.۲ و ۲.۵ میلیون مسافر را از مبدا شهرهای مختلف استان جا به جا کرده اند و بقیه مسافران به وسیله ناوگان دربستی، سواری کرایه و مینی بوس رفت و امد نموده اند.​مشخصات:
نظرات: *