پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتشدید نظارتها بر اتوبوسهای بین شهری

تاریخ انتشار: 1398/11/20

نظارت بر اتوبوسهای بین شهری در خراسان رضوی تشدید شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای ، مدیر کل رهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: نظارت این اداره کل بر تردد و عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در استان با هدف کاهش تلفات رانندگی به مدد همکاری و نظارت مردمی تشدید شد.

ابراهیم نصری روز شنبه طی گفتگویی اظهارداشت: این اقدامات علاوه بر نظارتهای دائمی راهداران در قالب بازرسی ها و گشتهای راهداری در پایانه های مسافربری و جاده های استان می باشد.

وی گفت: از این پس به صورت شبانه روزی شرکتهای حمل ونقل باید مطابق حجم خدمات و سرویسها و فروش بلیتی که دارند نسبت به خدمات ارائه شده به مسافران نظارت نمایند و یک مسئول از شرکت حمل و نقل با درج شماره تلفنی به صورت شبانه روزی پاسخگوی انتقادات مسافران باشد.

نصری اظهار داشت: مطابق تصمیم های اتخاذ شده در سطح ملی مقرر شد شماره تلفن مسوول شرکت ، سامانه 141 راهداری ، پیامک 2000141 این سازمان و شماره تلفن 02188255555 پلیس بر روی یک تابلو با زمینه زرد رنگ به ابعاد 25 در 40 نوشته فونت مشکی در چهار بخش جلو ، عقب و طرفین داخل اتوبوس در منظر دید مسافران نصب گردد.

وی اضافه کرد: علاوه بر نصب مشخصات شرکت خدمات دهنده و راننده در اتوبوس ، شرکتهای ارائه دهنده خدمات بلیت موظف شدند تلفن شبانه روزی پشتبانی مسوول شرکت برای پاسخگویی به مسافران نیز را نیز در بلیتها منتشر کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با بیان اینکه اکنون فعالیت شرکتهای حمل ونقل و رانندگان اتوبوس زیر ذره بین نظارت مردم و این اداره کل قرار دارند افزود: اگر پیش از این در تخلفات روی داده راننده و شرکت حمل ونقل مورد مواخذه قرار می گرفتند اکنون مالکان ناوگان نیز باید نسبت به تخلفات روی داده پاسخگو باشند.

نصری حمل بار تجاری با ناوگان حمل و نقل مسافری را تخلف توصیف کرد و گفت: حمل بار مسافر تا 20 کیلو در اتوبوس بلامانع است و بیش از این مقدار تخلف محسوب می شود لذا تمهیداتی اندیشه شده است که با حمل تجاری بار به شکل یاد شده توسط ناوگان و انبارهای بخش خصوصی در اطراف پایانه‌ها برخورد شود.

وی همچنین گفت: درتوافقی با پلیس راه استان مقرر شد از این پس طی ساعت 22 تا هفت صبح یعنی زمان وقوع بیشتر تصادفات و واژگونی ها همه اتوبوسهای مسافربری در استان مقابل پاسگاه‌های پلیس راه استان مورد بازرسی ویژه قرار بگیرند.

نصری اعمال نظارتهای سخت مذکور را تا رعایت کامل قوانین و حفظ حقوق شهروندان و مسافران ادامه دار دانست و افزود: در این راستا قربالگری رانندگان با شدت بیشتری با محوریت تست اعتیاد انجام می شود و از این پس پلیس راه استان با شماره تلفن ویژه ای به گزارشات و تخلفات ناوگان حمل ونقل جاده ای از سوی گشتهای راهداری به صورت خاص رسیدگی خواهد نمود.

 ​مشخصات:
نظرات: *