پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیشهروندان خراسانی توقف خارج از برنامه اتوبوسهای بین شهری را گزارش کنند

تاریخ انتشار: 1398/11/28

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ،نصری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی هرگونه توقف خارج از برنامه در مسیر سفر ناوگان حمل ونقل عمومی را تخلف برشمرد و گفت: با تحول در ساختار پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد ،شرکتها و رانندگان تنها باید در پایانه مسافر با بلیت سوار کنند و در صورت بروز این تخلفات، مراتب را از طریق تلفن گویا 141 و یا ارسال پیامک به شماره 1000525 به راهداری اطلاع دهند.

ابراهیم نصری همچنین افزود: تیم‌های کارشناسی در ستاد حمل و نقل مسافر پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد، مرکز مدیریت راهها و ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستانها با رصد و پایش اطلاعات ارائه شده توسط سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای (سپهتن) و تطبیق اطلاعات آن با سامانه صورت وضعیت برخط و شناسایی تخلفات و قصور احتمالی شرکتها و رانندگان در طول سفر، بر شدت نظارتهای گذشته خود افزوده اند.

وی گفت: همچنین در جهت افزایش ایمنی تردد ناوگان جاده‌ای فعالیت تیمهای نظارتی این اداره کل در بررسی و تطبیق مدارک ناوگان و رانندگان و وضعیت فنی و شرایط ناوگان در طول سفر افزایش یافته است و از سوی دیگر دریافت شماره صورت وضعیت صادره برای هر سفر ، اعلام مشخصات و شماره تلفن همراه مدیر شرکت حمل و نقل جهت پاسخگویی و نصب چهار فقره مشخصات پلاک ناوگان با رنگ زمینه نارنجی و نوشتار مشکی در چهار سمت داخل اتوبوس نیز از جمله دیگر موارد است که به شدت از سوی گشتهای راهداری کنترل خواهد شد.

سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای از طریق نصب دستگاهی در داخل اتوبوس و بوسیله امواج رادیویی به طور مداوم اطلاعاتی نظیر سرعت، مشخصات گواهینامه راننده، ساعت کارکرد را علاوه بر ارسال به پلیس راه، به منظور نظارت بهینه برای مدیران شرکت‌های حمل و نقل مسافر به اینشرکتها ونهادهای متولی ایمنی راه نیز ارسال می کند.

خراسان رضوی با ۶هزارو ۴۵۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی و 7هزارو و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و بالغ بر7 هزار کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راه‌ها قرار دارد.

۴۹ هزار راننده در بخش حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای در قالب ۶۳۱ شرکت در خراسان رضوی فعالیت دارند. همچنین بیش از ۳۰ میلیون تن کالای دارای بارنامه، ۲۰ میلیون مسافر دارای صورت وضعیت و حدود چهار میلیون تن کالای ترانزیتی و صادراتی توسط ناوگان جاده‌ای در خراسان رضوی جابه‌جا می‌شود.

 ​مشخصات:
نظرات: *