پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاقدامات پیشگیرانه اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی در مقابله با ویروس کرونا

تاریخ انتشار: 1398/12/14

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ابراهیم نصری مدیرکل ،طی گفتگویی اظهارداشت:ازجمله ادارات خدمات رسان که به نحوی با مردم درگیر هستند و امکان تعطیلی آن‌ها نیز وجود ندارد این اداره کل می باشدکه تمهیداتی را برای جلوگیری از ابتلای کارمندان و شیوع بیشتر این ویروس در بین مردم اندیشیده است.

نصری گفت:اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی با چند طیف کارمندان ومراجعین و رانندگان برون شهری و شرکتهای حمل ونقل داخلی کالا ومسافر وبین الملل وپیمانکاران حوزه راهداری و سرمایه گذاران مجتمع های خدماتی رفاهی و... مواجه بوده و ملزم به انجام اقدامات لازم برای حفظ سلامت این گروههاست.

نصری افزود: گام اول دستور کاری که درجلسه کمیته بحران اداره کل  مصوب شد، اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا به همکاران شاغل در ادارات استان وشهرستانها ومراجعین است که این کار از طریق ارسال مطالب آموزشی در کانال‌های اختصاصی اداره کل در فضای مجازی انجام شده است. تراکت‌های آشنایی و مواجهه با این ویروس، راه‌های پیشگیری و تعامل با بیماران نیز طراحی وچاپ شد ه وبه کلیه راهدارخانه ها و ادارات شهرستانها ارسال شده است.

نصری با اشاره به ضرورت تامین اقلام و لوازم بهداشتی برای کارکنان بیان کرد: برای تامین دستکش، ماسک و محلول ضدعفونی کننده برای کارمندان، برآورد‌های اولیه و رایزنی‌های لازم با شبکه بهداشت و درمان و شرکت‌های توزیع کننده برای دریافت این اقلام انجام شدوبصورت روزانه در دسترس پرسنل اداره کل وشهرستانها قرار می گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حفظ سلامت راهداران مستقر در محورهای استان  به جهت رفاه حال کاربران جاده ای در اولویت کاری ما می باشد‌،لذاکلیه امکانات بهداشتی نظیرماسک ومایع دستشویی وضدعفونی کننده ها درخودروهای گشت راهداری وترابری وراهدارخانه ها وضدعفونی مرتب محل تجمع راهداران عزیز درراهدارخانه ها دراختیار این عزیزان قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای درباره امکان آلودگی محیطی در ادارات و بخش های  عملیاتی نیز توضیح داد: امکانات لازم برای ضدعفونی و گندزدایی محیط ادارات دارای مراجعه کننده به صورت دو نوبت در روز فراهم شده و این موضوع به ادارات سراسر استان نیز ابلاغ شده است.

وی گفت : کلیه ناوگان مسافری اعم از اتوبوسهای جاده ای ونیز سواری کرایه در پایانه های مسافری سطح استان بصورت مستمر ضدعفونی وگندزدایی می گردد وبا توجه به تجمع رانندگان عزیز در پایانه بار مشهد وتجمع رانندگان ومسافرین درمجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی  کلیه اقدامات پیشگیرانه دراین مکانها نیزدرحال انجام است.

نصری در خصوص مبادی مرزی که مکان تبادل کالا ورفت وآمد است افزود: با توجه به اینکه امکان لغو مبادلات بین المللی وجود ندارد، چهار پایانه مرزی  نیز دو نوبت در طول شبانه روز ضد عفونی می‌شود؛ همچنین درپایانه مرزی دوغارون در عملیاتی جهادی اماکن ؛معابر و خودروهای ورودی و خروجی پایانه مرزی دوغارون در راستای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا توسط تیپ 38زرهی تربت جام؛جمعی قرارگاه شمال شرق  کشور ضد عفونی گردید. همچنین کامیون‌های حامل کالا ورودی به کشور نیز گندزدایی می‌شوند که در این زمینه دستور العمل‌های لازم ابلاغ شده است.

وی افزود: تا کنون هیچ موردی از ابتلای کارکنان این اداره کل  به ویروس کرونا گزارش نشده است.

نصری ادامه داد: با توجه به اینکه اسفندماه به دلیل شرایط پایان سال کار ادارات بسیار زیاد بوده و برای جلوگیری از کاهش کیفیت خدمات رسانی به مردم، امکان مرخصی دادن به پرسنل و یا تعطیلی ادارات وراهدارخانه ها وجودندارد، درصورتی که هر کارمند علائمی از سرماخوردگی داشته باشد، مرخصی برای استراحت مطلق دریافت می‌کند.

نصری در پایان خاطرنشان کرد: اولویت اصلی ما، حفظ سلامت مردم و به حداقل رساندن شیوع این بیماری در سطح استان بوده و این موضوع از اهمیت جدی برخوردار است به همین دلیل در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.​مشخصات:
نظرات: *