پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیآسفالت ولکه گیری راههای حوزه استحفاظی شهرستان گناباد

تاریخ انتشار: 1399/03/02

به گزارش روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، مسعود گنجعلی رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان گناباد گفت : با توجه به بارشهای سیلابی از ابتدای سال جاری که خرابی ابنیه فنی ، رویه راهها و آسفالت محورها را در پی داشت ،راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد روزانه طی اکیپ هایی در محورهای مواصلاتی به فراخور ضرورت و اهمیت محورها فعالیت‌های راهداری را با برنامه ریزی مناسب انجام دادند .

گنجعلی باتوجه به شدت بارش ها و ضمن مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل اظهار داشت : در سال گذشته حدود 8000 مترمربع لکه گیری در سطح حوزه انجام شد ودر سال جاری تاکنون 5000 مترمربع از راههای حوزه استحفاظی این اداره با حدود 280 تن آسفالت لکه گیری شده است .

وی گفت: یکی از اولویت های مهم این اداره باتوجه به بارش های پی در پی منطقه دشت ، محور گناباد -  گیسور رشتخوار است که رویه راه دچار خرابی های زیادی شد ولذا لکه گیری در کل محور انجام گردید و  حدود 4 کیلومتر از محور مذکور  نیز در مسیر روستای نوده پشنگ به سمت جنگل به دلیل رطوبت زیاد و خاک نامرغوب می بایست مجددا بستر و جسم راه ترمیم گردد .   

گنجعلی افزود: از ابتدای سال جاری، عملیات رسوب برداری ، لایروبی و رفع آبشستگی در 25 محور از محورهای شهری و روستایی شهرستان انجام گردید و در محورهای گناباد فردوس و کاخک کریمو نیز 2 مورد عملیات ریزش برداری و تنقیه قنوها به طول 25 کیلومتر  انجام شد. همچنین در محور گناباد گیسور نیز باتوجه به واقع شدن راه مذکور در منطقه دشت نیروهای این اداره با عملیاتی جهادی ظرف یک هفته نسبت به بار ریزی با مصالح سنگی در پشت پلهای کل محور اقدام نمودند که نقش قابل توجهی در کاهش آسیب ها بر اثر سیلابها در این منطقه گردید .     ​مشخصات:
نظرات: *